Jak zostać liderem w AVON?

Jeśli interesuje Cię niezależna praca, gdzie wszystko zależy od Ciebie, ciekawą opcją rozwoju w strukturach AVON jest objęcie funkcji lidera sprzedaży. Dzięki temu możesz działać na własnych zasadach i układać harmonogram codziennych zadań w sposób całkowicie zgodny z Twoim trybem pracy. Samodzielnie decydujesz również o tym, ile czasu chcesz przeznaczyć na realizację ustalonych przez siebie celów sprzedażowych. Gdy zastanawiasz się, czy warto zostać liderem w AVON, weź pod uwagę, że lider AVON to pozycja dająca możliwość rozwoju kompetencji nie tylko organizacyjnych, ale również kierowniczych. Jeśli po przeczytaniu informacji zawartych poniżej, okaże się, że są one niewystarczające, pamiętaj, że masz możliwość zadania dodatkowych pytań poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się w zakładce Kontakt.

Czy ja mogę zostać liderem AVON?

Praca na własnych zasadach oznacza przede wszystkim konieczność posiadania szeregu cech, które sprawią, że Twoje działania przełożą się na realny efekt. Samozaparcie, umiejętność zarządzania zadaniami w czasie oraz zespołem to składowe, które na pewno ułatwią Ci realizację założonych celów sprzedażowych. Poza tym nie musisz posiadać żadnego wykształcenia kierunkowego, by zostać liderem sprzedaży. Jednym z warunków, stawianych przez AVON, który lider sprzedaży musi spełnić, jest zgromadzenie wokół siebie min. trzyosobowego zespołu nowych ambasadorek, które zrealizują zamówienia na odpowiednią kwotę i tym samym przyczynią się do uzyskania określonego wyniku finansowego wygenerowanego przez całą grupę, którą masz pod swoimi skrzydłami. Jeśli poważnie myślisz o byciu liderem AVON, ale nie wiesz, jak nim zostać bądź masz inne wątpliwości, nie wahaj się, by zasięgnąć rady u osoby starszej stażem.

Korzyści lidera sprzedaży AVON

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zostać liderem w AVON, weź pod uwagę, że wypracowane efekty Twoje oraz Twojego zespołu będą zależeć wyłącznie od skrupulatnej realizacji ustalonego przez Ciebie planu sprzedażowego. Możesz jednak liczyć na szereg dodatkowych korzyści, jakie zapewnia firma. Poczynając od atrakcyjnych rabatów na kosmetyki, niedostępne dla ambasadorów, poprzez powitalne bonusy, które można przekuć w gratyfikacje pieniężne, a kończąc na prywatnej opiece medycznej dla starszych stażem liderów. Warto również wspomnieć o tym, że zapewniony jest także szereg szkoleń zarówno w formie konferencji, jak i online, do których dostęp otrzymuje w AVON każdy lider sprzedaży. W każdej chwili masz także możliwość konsultacji z managerami na wyższych szczeblach, którzy mogą udzielić potrzebnych wskazówek lub rozwiązać trapiące Cię problemy. Objęcie stanowiska lidera nie wiąże się z żadnymi przykrymi konsekwencjami w przypadku niepowodzenia lub chęci rezygnacji. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, możesz bez problemu wrócić do pozycji ambasadora i nadal prowadzić indywidualną sprzedaż produktów.

Ile zarabia lider sprzedaży AVON?

Zarobki lidera sprzedaży AVON rosną wprost proporcjonalnie do zajmowanej pozycji w hierarchii organizacyjnej oraz, a raczej przede wszystkim, od wypracowanego przez siebie i całego zespołu, wyniku finansowego. Już na samym początku, jako świeżo upieczony lider sprzedaży zostaniesz uczestnikiem programu „Na start”, który umożliwi Ci osiągnięcie wynagrodzenia już w pierwszych miesiącach współpracy. Jego wielkość będzie zależna od tego, jaką sprzedaż uda się osiągnąć w Twoim zespole, jednak jako lider możesz liczyć na 5% od każdej zarobionej przez Was złotówki oraz atrakcyjne bonusy. Co więcej, jeśli nie myślisz jedynie, jak zostać liderem w AVON, ale jesteś ciekawa co możesz uzyskać w dłuższej perspektywie czasu, z pewnością ucieszy Cię informacja o dodatkowym bonusie, który uzyskuje się za awans na kolejny poziom. Zdecydowanie warto przemyśleć, czy warto zostać liderem w AVON, ponieważ zajęcie, które będzie początkowo pełniło funkcję pracy dorywczej, może okazać się pomysłem na biznes.